Rektori találkozó – 2016

Tisztelt Egyesületi Tagok!

Egyesületünk a térség legnagyobb munkaadóit tömöríti, akik folyamatosan a minőségi szakképzett, ill. diplomás munkaerő hiányával küzdenek, így különösen aktuális, hogy a jövőben szorosabbra fűzzük az együttműködés szálait régiónk oktatási életének szereplőivel. Amennyiben hatással tudunk lenni a megváltozó gyöngyösi felsőoktatási intézmény képzési profiljára, úgy nemcsak érdekünk, de erkölcsi kötelességünk is felvenni a kapcsolatot mindenkivel, aki érintett. Sokan már most is (vagy a közeljövőben) krónikus szakképzett, ill. diplomás munkaerő-hiánnyal küzdenek. (A képzési profil piacbarátabbá alakulása lassíthatná, vagy akár meg is állíthatná a már most komoly gondot okozó elvándorlást is!)

Dr. Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Főiskola rektora elfogadta Egyesületünk meghívását!

Megtiszteltetés, hogy a rektor úr időt szakít ránk, és eljön Gyöngyösre, hogy a hamarosan egyetemmé összeolvadó felsőoktatási intézmények lehetséges képzési profiljáról beszélgessen velünk. Nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy milyen fontos és jelentős lehetőségeket rejt magában ez a találkozó! Alapvető célunk és érdekünk, hogy a térség vállalkozásainak keresletéhez igazodjanak a helyi képzések. Ezért jelenlétére és értékes javaslataira, meglátásaira feltétlenül számítunk a találkozón!

A találkozó időpontja:

2016.02.17. (szerda) – 17:00 órai kezdéssel.

A találkozó helyszíne:

Malomudvar Étterem (Gyöngyös, Pesti út 57.) – Zöld terem.

A találkozót a régiónkbeli főiskolák közeljövőben egyetemmé összeolvadása indokolja és teszi különösen fontossá.

(előzmény: http://heveskozelet.blog.hu/2015/09/03/egyetem_lesz_az_egri_foiskolabol)